YENİ CITROËN GRAND C4 PİCASSO

arac-detail

Markanın en iyi teknik uzmanlığıyla tasarlanan Yeni Grand C4 Picasso, zamanını mükemmel şekilde temsil eden 7 kişilik bir monospace araçtır. Akıllı sürüş yardım teknolojileri, direksiyon simidinin uyandırdığı hisler, genel konfor felsefesi (CITROËN ADVANCED COMFORT ®t® programı) ve verimlilik.

TASARIM

Aile ve keyif nasıl bir araya gelir? Bu denklem Yeni CITROËN Grand C4 Picasso tarafından çözülüyor! Modernleştirilen ve dinamikleştirilen Grand C4 Picasso (7 kişilik) bir önceki modelde de karşımıza çıkan tasarımına dayanıyor. Orijinal monospace aracın iddialı görünümü, dinamizm ve gücü çağrıştıran akıcı çizgilere sahip ön yüzle doruk noktasına ulaştırıyor. Bunlara ek olarak da iki yeni karoser rengi ekleniyor: Zarif Çelik Grisi ve Enerjik Lapis Mavi

ÖN GÖRÜNÜM

Grand C4 Picasso dinamik ve üst sınıf, yeni bir yüze kavuştu. Günümüz CITROËN modellerinin simgesi olan üç katmanlı akar ışık sistemini koruyor. Öncüsünün temasını devam ettirerek uçlara kadar uzanan marka logosu gündüz farlarını kromla çerçevelendiriyor.

TAVAN ŞIKLIĞI

Citroën Grand C4 Picasso'nun tavan bombeleri yeni bir "Silver" Gri renkle süsleniyor. Grand C4 Picasso'nun siluetine özgü bu yanal imza, stile katkısıyla birlikte şıklığı da pekiştiriyor.

BOYUTLAR

arac-detail
  • Uzunluk: 4,6 m
  • Genişlik: 1,8 m (Yan aynalar dahil)
  • Yükseklik: 1,6 m
  • Aks Mesafesi: 2,8 m

3D ETKİLİ ARKA LAMBALARI

Her zaman büyüleyen farlar! Yeni 3D etkili arka lambalar, Grand C4 Picasso'da standart olarak sunuluyor. Bu modern ve teknolojik tasarım, sonsuza dek tekrarlanıyormuş gibi görünen ışıklı sinyallerin derinlik etkisine dayanıyor.

17" JANTLAR

Mevcut jantların elmas parlaklığı, Mavi Lazuli kasanın yeni rengiyle uyumlu şekilde siyaha boyandı.

ARKA LOGO

Grand C4 Picasso'nun arkasında, kroma çerçeveli parlak siyah yeni logo markanın konumlandırma temasıyla uyum sergiliyor (crossover CITROËN C4 Cactus'ten beri) ve 7 kişilik monospace aracın çağdaşlığını vurguluyor.

İÇ ORTAM

COLORADO GRİ

Bu işlevsel iç ortam, ön göğüsle mükemmel uyum sergileyen Milazzo Grey Kumaş kaplamayla Yeni Grand C4 Picasso'nun kabinindeki pratikliği ve malzeme kalitesini ön plana çıkarıyor. Yolcu koltuğunun masa konumuna getirilmesi ve sürgülü arka koltuklar Grand C4 Picasso'nun tüm modüler yapısından yararlanmanızı sağlıyor.

CITROËN ADVANCED COMFORT®

CITROËN, aracın sürücüsüne ve diğer tüm yolcularına benzersiz ve tam konfor sağlamayı amaçlayan, eksiksiz bir yaklaşım geliştirdi. CITROËN ADVANCED COMFORT ® adı verilen bu yaklaşım, beden ve ruhun mutluluğu için yenilikçi, teknolojik ve akıllı çözümler bulunmasını içeriyor.

Bu mutluluk mühendisliğini dört büyük hat belirliyor: dokunuş ve sesin yumuşaklığı, her koşulda iç mekanın pratikliği, huzurlu bir iç ortama dayan dinginlik ve son olarak sezgisel ve faydalı teknoloji.

MAKSİMUM OTURMA KAPASİTESİ

Büyük bir yükleme alanına mı ihtiyacınız var? Yeni Grand CITROËN C4 Picasso, tüm isteklerinize cevap verecek şekilde düşünülmesi sayesinde, geniş ve modüler bir alan sunuyor. 3. sıra koltukları zeminin altına katlayarak dümdüz bir zemin elde edebilir, hatta ön yolcu koltuğunu masa konumuna getirerek uzun eşyaları yükleyebilirsiniz (2,5 m'den fazla). Aksi takdirde, aileniz büyürse, zeminin altında gizlene koltukları açmanız yeterli.

BAGAJ HACMİ VE TEMASSIZ AÇILABİLEN BAGAJ KAPAĞI

Yeni Grand C4 Picasso'nun bir diğer gücü de bagajı. Çamurluğu örten bagaj kapağının tasarımı heybetli ve sağlam bir görünüm kazandırıyor. Erişim kolaylığı ve dolayısıyla 645 litreye ulaşan, 2. sıra koltuklar öne çekildiğinde 704 litreye kadar çıkan bir hacim sunuyor. Motorlu kapağa ek olarak, monospace araçta eller serbest bagaj kapağı yeniliğiyle eller yüklüyken kapağın kolay açılması sağlanıyor. Ayağın arka tamponun altında bulunan sensörün önünden geçirilmesi bagaj kapağının açılmasına ya da kapanmasına yetiyor. Böylece yeni aracınızın büyük ve geniş bagajına kolayca ulaşabilirsiniz.

AKILLI TEKNOLOJİ

CITROËN C4 Picasso'da yeni 7" dokunmatik tablet kullanılıyor. Tablette iyileştirilmiş bir arayüz ve kapasitif ekran bulunuyor (yeni nesil akıllı telefonlara benzer şekilde). Bu yeni monospace versiyonu ayrıca 12 inçlik (Shine versiyonlarda) ekranın ve dokunmatik tabletin bağımsız şekilde yönetilmesine olanak tanırken, Connect Nav adlı yepyeni bir navigasyon arayüzü sunuyor.

CONNECT NAV

Gerçek zamanlı bağlantılı ve dokunmatik olan bu yeni 3D navigasyon sistemi, 2 parmakla büyütme (iPad gibi) olanağı sunuyor ve iyileştirilmiş bir harita sayesinde yol tarifleri kolaylaştıracak bir gelişim sergiliyor.

SÜRÜŞ YARDIM SİSTEMLERİ

SÜRÜCÜ YORGUNLUK ALGILAMA SİSTEMİ

Bu sistem iki aşamada işliyor: sapmanın ilk algılanmasında sesli uyarıya ek olarak "uyanık olun" tarzı bir mesaj veriliyor. Sapmanın 4. kez algılanmasında, sesli uyarı daha güçlü duyulurken "mola verin" mesajı görülüyor. Sistem, aracı kontrol etmek için kumandalara müdahale etmiyor.

BlueHDI DİZEL: SINIFININ EN İYİSİ!

Grand C4 Picasso, BlueHDi dizel motoru sayesinde yakıt tüketimi ve CO2 emisyonları açısından son derece tutumlu bir monospace. BlueHDI 120 S&S BVM6'nin 98 g/km'den başlayan CO2 emisyonlarıyla (tüketim: 3,8 l/100 km) "sınıfının en iyisi"