CITROËN C4 CACTUS

Citroën, Yeni C4 Cactus modelini Türkiye pazarına sunuyor. C4 Cactus, teknolojik inovasyonları ve ödüllü motorları ile segmentinde fark yaratacak.

Progressive Hydraulic Cushions ™ - Hidrolik destekli süspansiyon sistemi ve Advanced Comfort koltuklarıyla sınıfında ilk ve tek özellikleri sunan Yeni C4 Cactus, ultra konfor sınıfı olarak tanımlanıyor.

arac-detail

DIŞ TASARIM

arac-detail

Yeni C4 Cactus, kompakt hatchback segmentine taze hava ve özgünlük getiriyor. Saf gövde tasarımında, kapıların alt kısmında Airbumpslar® ve parlak siyah gövde detayları ile ayrışan tasarım, iki sıralı 3D LED stop lambaları gibi vücut akışının altını çizen klasik Citroën tasarım öğeleri bulundurmaktadır.

Yeni C4 Cactus 31 adet dış kişiselleştirme ve 4 farklı iç ambiyans seçeneği sunmaktadır.

ULTRA KONFOR

arac-detail

Yeni Citroën C4 Cactus hatchback, Citroën Advanced Comfort® programı dahilinde Progressive Hydraulic Cushions™ (PHC) ve Advanced Comfort - İleri konfor seviyesi koltukları ile konforda önemli bir adım atmıştır. Yeni C4, tipik Citroën tarzında rakipsiz sürüş konforu sağlar.

EŞSİZ KARAKTER, CESUR TASARIM

Yeni Citroën C4 Cactus, çarpıcı grafik özelliklerle birleşen akıcı bir tasarım sunar:

  • Çatı kısmı parlak siyah yan direkler ve camlarla gövdeden ayrılarak sanki uçuyormuş gibi görünür.
  • Özellikle kentsel alanlarda daha iyi koruma için, kapıların alt kısmında yeni, ince hava geçirmez Airbump korumalar bulunmaktadır.
  • Kompakt boyutu ve geniş dingil mesafesi, hem yollarda hem de şehirde canlılık ve çevikliğin yanı sıra ön ve arka yolcular için geniş bir iç alan sağlar.
arac-detail

Progressive Hydraulic Cushions™ - Hidrolik Destekli Süspansiyon Sistemi

DNA'sına sadık olan Citroën, otomobilin konforunun arttırılmasına odaklanıp ve bu yönde yenilikler sunmaya devam etmektedir. Progressive Hydraulic Cushions™ - Hidrolik destekli süspansiyon sistemi sürüş boyunca küçük yol bozukluklarını absorbe ederek sarsıntıları azaltır. Geleneksel süspansiyon sistemleri bir amortisör, yay ve mekanik durdurucudan oluşurken, Citroën tarafından geliştirilen yeni sistemde, biri baskı, diğeri de kompresyon olmak üzere iki hidrolik durdurucu bulunmaktadır.

TEKNOJİLER

Huzurlu Sürüş İçin Teknoloji

Yeni Citroën C4 Cactus, şasi sisteminden itibaren güvenli sürüş için tasarlanmıştır. Alçaltılmış ağırlık merkezi sayesinde daha iyi yol hakimiyeti yanında 12 Sürüş asistan sistemi sunulmaktadır. (Türkiye ürün gamında sunulmamaktadır)

Yolcular, dijital dünya ve otomobil arasında üç bağlantı sistemi ile iletişim kurarak yolculuğu daha teknoloijk hale dönüştürebilmektedir. Android Auto, Apple Car Play ™ ve MirrorLink® ile ülkede sunulan/izin verilen hizmetler kullanılabilir ve Siri (Apple) kontrol edilebilir.

Aktif Güvenlik Freni

Aracın önüne bir engel çıktığında, sürücü herhangi bir tepki göstermezse devreye girerek otomatik fren yapar ve olası kaza riskini azaltır.

Sürücü Yorgunluk Uyarısı

65 km/h’dan itibaren devrede olan yorgunluk uyarı sistemi sürücüye kullanıma ara vermesi için hatırlatma yapar.

BAĞLANTI

Mirror Screen

Yeni Citroën C4 Cactus üzerindeki USB ile Mirror Screen fonksiyonu kullanılarak, dokunmatik ekran uyumlu akıllı telefon bağlanabilir ve kapasitif ekrandan kullanılabilir.

Dokunmatik ekranda multimedya içeriğinizi görüntüleyebilir, akıllı telefonunuzu ve uyumlu uygulamalarını doğrudan ve kolayca kullanabilirsiniz. Bağlı akıllı telefonun ardından, uygulamalar Siri gibi bir ses tanıma sistemi aracılığıyla sesli kontrol edilebilir.

Mirror Screen Apple CarPlay ™, Android Auto ve MirrorLink® ile çalışır.

MOTORLAR

Çevre Dostu Sürüş Keyfi

Hızlanma ve sürüş keyfi, hafif ve verimli bir platform ve yeni nesil motorların kombinasyonu ile geliştirildi. 3 sene üst üste "Yılın Motoru" seçilen en son nesil PureTech benzinli motorlar ve Adblue teknolojisi ile NOx emisyonlarını %99 oranında azaltan BlueHDi dizel motorları Yeni C4 Cactus'te görev yapmaktadır.

Hızlı ve sarsıntısız vites değiştirme özelliği ile EAT6 şanzıman, PureTech ve BlueHDi motorlarda kusursuz performansı üst düzey konforla birleştirir.